top of page

Panel P2: Rozwiązania dekarbonizacyjne w ciepłownictwie. Co po węglu?

Magdalena Ruszniak.jpg
Magdalena 
Ruszniak

Członkini Zarządu

Veolia Term

Tomasz Gąsiński
Tomasz 
Gasiński 

Deloitte

zdj Ewelina Stępczyk wiceprezes.jpg
Ewelina Stępczyk

Wiceprezes Zarządu

Tauron Ciepło

Wisniewski_foto.jpg
Grzegorz Wiśniewski

Prezes Zarządu

Instytut Energetyki Odnawialnej 

IMG_2787 (1).jpeg
Alice
Neffe

Steady Energy Finland

Krzysztof Kochanowski.jpg
Krzysztof Kochanowski

Prezes Zarządu PIME

MODERACJA

Zagadnienia

Perspektywy rozwoju systemów Power to heat w Polsce 

Surowce krytyczne dla dekarbonizacji i transformacji 

Stopień mniej znaczy więcej. Czy namawianie do oszczędzania energii jest racjonalne z punktu widzenia producenta i dostawcy.

Ciepłownictwo – już nie tylko ciepło i ciepła woda. Jakich produktów potrzebują klienci przemysłowi, indywidualni i samorządy?

Inwestować w sieci przesyłowe ciepło czy budować rozporoszone źródła ciepła i energii elektrycznej ? Samowystarczalny samorząd

Ewelina Stępczyk, Wiceprezes zarządu, Tauron Ciepło

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży energetycznej. W TAURON Ciepło pracuje od 2015 roku - początkowo jako specjalista, następnie Kierownik Biura Planowania i Nadzoru Produkcji w Departamencie Produkcji, od 2021 roku była Dyrektorem Departamentu Produkcji.

Magdalena Ruszniak, Członkini Zarządu, Veolia Term

Dyrektorka ds. technicznych w grupie Veolia term i członkini Zarządu. Z grupą Veolia term związana jest od 2020 roku, a doświadczenie w branży energetycznej zdobywa już od ponad 20 lat.

Liderka projektów dekarbonizacyjnych. Odpowiada za stworzenie planu odejścia od węgla do 2030 roku, a także sprawuje nadzór nad wprowadzeniem go w życie. Szefowa projektów innowacyjnych.

Inżynier z wykształcenia i pasji. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, Wydziału Elektrycznego, kierunku energetyka. Tytuł MBA uzyskała na University of Bradford oraz WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Ukończyła również Wydział Zarządzania i

Marketingu w WSPiZ im. Leona Koźmińskiego w Warszawie. Pasjonatka nauki, chętna dzielić się wiedzą i doświadczeniem. Kierowniczka i wykładowczyni

MBA Energetyka Uczelni Łazarskiego, a także wykładowczyni Uniwersytetu Dzieci w Warszawie.

Tomasz Gasiński, Partner, Deloitte

Posiada ponad 20 lat doświadczenia zawodowego w zakresie zarządzania środowiskiem i klimatem, zarządzania ryzykiem oraz zrównoważonym rozwojem.

Pełni funkcję Dyrektora w Deloitte Risk Advisory - sustainability consulting na region CE, odpowiadając za rozwój metodyk i biznesu w zakresie dekarbonizacji, zmian klimatycznych oraz zarządzania ryzykiem ESG. Od wielu lat zaangażowany w promowanie koncepcji i praktycznego zastosowania zarządzania ryzykiem i zrównoważonego rozwoju. Jednocześnie posiada doświadczenie w zarządzaniu projektami oraz ryzykiem korporacyjnym, gdyż pracował dla polskich i międzynarodowych organizacji (m.in. Det Norske Veritas DNV i Grupa LOTOS).

 

Doświadczenie zawodowe obejmuje ponad 2000 dni pracy z klientami w różnych rolach: kierownik projektu / menedżer ryzyka / audytor środowiskowy / konsultant / trener w zakresie: systemów zarządzania środowiskowego, obszaru zarządzania ryzykiem przedsiębiorstw / technicznym / ESG, strategicznej oceny i zarządzania ryzykiem, w tym ESG & klimat oraz zarządzania dekarbonizacją w łańcuchu dostaw. 

Ekspert w zakresie emisji gazów cieplarnianych - obliczania, weryfikacji i raportowania emisji CO2, dekarbonizacji, zarządzania energią i rozwiązań offsetowych.

Alice Neffe, Country Manager Poland

Alice Neffe jako Country Manager, rozwija w Polsce działalność Steady Energy, fińskiej firmy oferującej małe reaktory jądrowe dla ciepłownictwa. Neffe jest członkiem Komitetu ds. ESG Krajowej Izby Gospodarczej.

W latach 2021-2024, Neffe była dyrektorem w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A., gdzie odpowiadała za koordynowanie współpracy międzynarodowej, wypracowanie Strategii ESG dla Agencji oraz rozwijaniem projektów w zakresie energetyki jądrowej. Wcześniej, przez ponad dziesięć lat, uczestniczyła w opracowywania, negocjowaniu i wdrażaniu aktów prawa międzynarodowego i europejskiego, pełniąc funkcje menadżerskie w sektorze akademickim, pozarządowym oraz w administracji publicznej w Polsce i za granicą. 

Neffe ukończyła studia magisterskie z prawa międzynarodowego na Uniwersytecie Paris 1 Panthéon-Sorbonne w Paryżu oraz zdobyła tytuł LLM na Uniwersytecie w Helsinkach. Swoją wiedzę w zakresie energetyki jądrowej rozszerzyła na studiach podyplomowych prowadzonych na Politechnice Warszawskiej.

Krzysztof Kochanowski, Wiceprezes Zarządu Dyrektor Generalny, Polska Izba Magazynowania Energii i Elektromobilności, PIME

​Ekspert w branży energetycznej z ponad 30 letnim doświadczeniem zawodowym. Doświadczenie zdobywał w energetycznych spółkach dystrybucyjnych i przesyłowych oraz w firmach consultingowych. Wieloletni publicysta z zakresu rynku energii w mediach gospodarczych. Konsultant w zakresie rozwiązań systemowych w elektroenergetyce współpracujący z instytucjami rządowymi i Parlamentem. Członek licznych grup roboczych ds. magazynowania energii powołanych m.in. przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Polskie Towarzystwo Przesyłu i Rozdziału Energii Elektrycznej, Krajową Izbę Gospodarczą. Pierwszy prezes i współzałożyciel największej w Polsce organizacji zrzeszającej firmy z obszaru technologii magazynowania energii (elektrycznej, cieplnej oraz wodoru i chłodu) i elektromobilności (infrastruktura ładowania pojazdów, technologie bateryjne i wodorowe) oraz gospodarki energetycznej w klastrach energii (lokalne obszary bilansowania, niezależne systemy energetyczne). Obecnie zarządza organizacją PIME oraz prowadzi specjalistyczne szkolenia z obszaru rynku magazynowania energii. Koordynator projektów: Rynek magazynowania energii elektrycznej w Polsce, Programu „Gospodarka wodorowa w energetyce i transporcie – mapa drogowa dla Polski”, Grupy Roboczej ds. Krajowego Planu Finasowania Magazynowania Energii, „Mapa drogowa dla magazynów ciepłą w Polsce”, „Zielona elektryfikacja ciepłownictwa i ogrzewnictwa”. Pierwszy Prezes oraz inicjator powstania i współzałożyciel organizacji Hydrogen Poland, zrzeszającej firmy i instytucje z obszaru gospodarki wodorowej.

Grzegorz Wiśniewski

Założyciel (2001) i prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej (IEO) w Warszawie, opiekun merytoryczny programu studiów podyplomowych „Energetyka Odnawialna dla Biznesu. Inwestycje i rynek energii elektrycznej i ciepła”, były (1997-2004)

dyrektor Centrum Komisji Europejskiej dla Regionu Morza Batyckiego ds. Odnawialnych Źródeł Energii (EC BREC).

Specjalizuje się w technologiach OZE i magazynach energii elektrycznej, ciepła i wodoru, ekonomice energetyki i analizach rynku energii elektrycznej i ciepła. Jest współautorem polskiej strategii energetyki odnawialnej (2001r.) i kilkunastu raportów

strategicznych dla rządu RP i Komisji Europejskiej. Był członkiem ManagEnergy Reflection Group (przewodniczący 2007-2008) - grupy doradczej Komisji Europejskiej w dziedzinie zrównoważonej energii. Uczestniczył, w pracach wielu

organów doradczych na szczeblu rządowym, w tym był członkiem Komitetu Sterującego ds. Zaawansowanych Systemów Wykorzystania Energii w NCBiR, Zespołu Doradczego ds. rozwoju produkcji urządzeń dla energetyki odnawialnej,

Komitetu Monitorującego POIŚ, Kapituły GreenEvo i innych. W latach 2016-2020 był członkiem Narodowej Rady Rozwoju. Jest laureatem tytułów: „Promotor energetyki odnawialnej” „Nowy Impuls’2014” za wkład w rozwój koncepcji prosumenckich w

energetyce odnawialnej. W 2015 roku został Laureatem tytułu „Człowiek Roku Polskiej Ekologii”.

KONTAKT

Organizacja i merytoryka

Umowy, faktury

Jan Skrzypkowski

Kamila Król

tel. 888 770 651

Kamila.Krol@polskikongresklimatyczny.pl

Administracja, informacja, rejestracja uczestników, udostępnianie oferty

Karolina Kobiela

biuro@polskikongresklimatyczny.pl

Obsługa Partnerów

Paulina Staromłyńska

partnerzy@polskikongresklimatyczny.pl

Zapisz się do listy mailingowej aby otrzymywać aktualne informacje

Dziękuję! Jesteś na liście mailingowej.

Polski Kongres Klimatyczny na żywo

i Gala Liderów Transformacji Energetycznej

Organizator:

Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych

Producent: Agencja City Sp. z o.o.

Organizatorem Polskiego Kongresu klimatycznego jest Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych EFIZ.eu. Producentem jest Agencja City (www.agencjacity.pl), właściciel konferencji Forum Liderów Partnerstwa Publiczno- Prywatnego (www.forumliderowppp.pl), Forum Rozwoju Branży Konopnej oraz cyklu podcastów Polska Naturalna Klimatycznie, dostępnych na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor i innych platformach. Jesteśmy producentem cyklu podcastów dla URBACT oraz współpracujemy z Rzeczpospolitą, Polskim Radiem, Polską Agencją Prasową PAP, Dziennikiem Gazetą Prawną i innymi mediami o zasięgu krajowym. AGENCJA CITY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-189) przy ul. Inflanckiej 8, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejestrowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000863810, podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) o numerze identyfikacyjnym NIP 5252839615, REGON 387323921 | KONTAKT  kamila.krol@polskikongresklimatyczny.pl | tel. 888 770 651 | biuro@polskikongresklimatyczny.pl

@ 2025 Agencja City www.agencjacity.pl

bottom of page