top of page

Panel F3: Jak dokonać transformacji energetycznej (w tym ciepłowniczej) w samorządzie dbając o stabilność finansów JST? 

angelika.jpeg
Angelika 
Szufel

Adwokatka, CMS

MODERACJA

Sylwia-Adamczyk-Kaczmara.jpg
Sylwia Adamczyk-Kaczmara

Partner Associate

Deloitte

TLO.png
Grzegorz Grzybczyk

Urząd Miasta Krakowa

235392410_789103015031641_5757407781447567241_n.jpg
Krzysztof Witkowski

Burmistrz Miasta Koło 

foto25az.jpg
Artur Zawisza

Prezes Zarządu UPEBBI (Union of Producers and Employers of Biogas and Biomethane Industry)

PREZENTACJA WPROWADZAJĄCA

"Samowystarczalność energetyczna JST – aspekty prawne i podatkowe"    
dr Sylwia Adamczyk-Kaczmara, Partner Associate Deloitte

Zagadnienia

Fundusze unijne jako katalizator rozwoju OZE i nowoczesnej infrastruktury energetycznej

Dynamiczny rozwój odnawialnych źródeł energii (OZE) wymaga nie tylko innowacyjnych technologii, ale także odpowiedniego wsparcia finansowego. W tym kontekście fundusze unijne odgrywają kluczową rolę, umożliwiając zarówno rozwój nowych instalacji OZE, jak i modernizację infrastruktury energetycznej.

Podczas panelu eksperci omówią dostępne mechanizmy wsparcia w ramach funduszy unijnych oraz skuteczne strategie ich wykorzystania. Szczególną uwagę poświęcimy inwestycjom w magazynowanie energii oraz inteligentne systemy zarządzania siecią, które stanowią fundament efektywnego i stabilnego systemu opartego na odnawialnych źródłach.

Dyskusja obejmie również bariery, które mogą utrudniać dostęp do środków unijnych, oraz najlepsze praktyki w ich pozyskiwaniu i wdrażaniu projektów. Zastanowimy się, jak samorządy, przedsiębiorstwa i instytucje mogą efektywnie współpracować, by maksymalnie wykorzystać potencjał dostępnych funduszy i przyspieszyć zieloną transformację energetyczną.

Zapraszamy na debatę, w której poruszymy kluczowe aspekty finansowania innowacyjnej, zrównoważonej i odpornej na wyzwania przyszłości energetyki.

Angelika Szufel, Adwokatka, CMS

Angelika Szufel jest adwokatką w randze counsel w praktyce Energetyki i Infrastruktury oraz koordnatorką zespołu ds. ESG w CMS. Angelika kompleksowo doradza w zakresie prowadzenia wewnętrznych audytów ESG i Taksonomii na potrzeby raportów niefinansowych oraz strategii zrównoważonego rozwoju. Prowadzi liczne szkolenia ESG dla firm z sektora nieruchomości i budownictwa. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej komisji energetycznej Polskiego Związku Pracodawców Budownictwa (PZPB) oraz przewodniczy zespołowi eksperckiemu ds. ESG przy PZPB.

Specjalizuje się w doradztwie prawnym związanym z organizacją przedsięwzięć inwestycyjnych o charakterze infrastrukturalnym, w tym realizowanych w reżimie prawa zamówień publicznych oraz w formule PPP. Jej doświadczenie obejmuje obsługę projektów w sektorach transportu kolejowego, drogowego, lotniczego, użyteczności publicznej i energetycznym. Doradzała przy największych inwestycjach infrastrukturalnych w Polsce, takich jak budowa dworców kolejowych, obsługa umów dostawy taboru kolejowego, przygotowanie postępowań oraz sporządzanie umów na wybór wykonawcy jednego z największych bloków energetycznych w Europie, a następnie ich realizacja. Doradza również przy transakcjach i projektach na rynku odnawialnych źródeł energii, takich jak farmy wiatrowe czy instalacje fotowoltaiczne. Wspiera przedsiębiorstwa we wdrażaniu wytycznych regulacyjnych związanych z Europejskim Zielonym Ładem oraz raportowania ESG, pomagając w

implementacji wskaźników zrównoważonego rozwoju. Międzynarodowy ranking Legal 500 EMEA rekomenduje Angelikę w kategoriach Energetyka i Zasoby Naturalne oraz Zamówienia Publiczne, w których została wyróżniona jako Leading Associate. W 2020 roku została wyróżniona w prestiżowym rankingu „Rising Stars Prawnicy – liderzy jutra”.

dr Krzysztof Witkowski, Burmistrz, Miasto Koło

Radca prawny, doktor nauk humanistycznych w zakresie historii, muzealnik (posiada najwyższy w polskim muzealnictwie tytuł kustosza dyplomowanego). Ukończył podyplomowe studia public relations oraz szacowania nieruchomości i odbył praktyki niezbędne do uzyskania uprawnień rzeczoznawcy majątkowego.

Wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”.

Za jego pierwszej kadencji wybudowano w Kole ósmą w Polsce ciepłownię geotermalną, która jest własnością należącej w 100% do miasta, miejskiej spółki ciepłowniczej Geotermia Koło Sp. z o.o. Ciepłownia składa się z dwóch odwiertów geotermalnych (produkcyjnego -Koło GT -2 i zatłaczającego Koło GT – 1, wymiennikowni, stacji filtrów oraz rurociągu łączącego dwa odwierty).

Od 23 listopada 2018 r. Burmistrz Miasta Koła.

Artur Zawisza, Prezes UPEBBI (Union of Producers and Employers of Biogas and Biomethane Industry)

Prezes (w latach 2016–2021 wiceprezes) Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego i Biometanowego (używającej skrótu UPEBBI od angielskojęzycznego brzmienia nazwy), inwestor i menedżer w branży biogazu oraz konsultant doradzający inwestorom w branży OZE, członek Rady Koordynacyjnej Porozumienia na rzecz Rozwoju Sektora Biogazu i Biometanu, stały autor kwartalnika „OZEON”. W latach 1997-99 dyrektor gabinetu politycznego w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Jerzego Buzka, w latach 2001–2007 poseł na Sejm, przewodniczący sejmowej Komisji Gospodarki i

komisji śledczej ds. sektora bankowego oraz członek Komisji Finansów Publicznych. Od 2008 r. bezpartyjny prywatny przedsiębiorca, działacz gospodarczy i komentator życia społecznego. Prezes Fundacji Patriotyzm i Wolność oraz Klubu Narodowej Myśli Politycznej „Votum”, wiceprezes Stowarzyszenia Patriotyzm i Wolność.

KONTAKT

Organizacja i merytoryka

Umowy, faktury

Jan Skrzypkowski

Kamila Król

tel. 888 770 651

Kamila.Krol@polskikongresklimatyczny.pl

Administracja, informacja, rejestracja uczestników, udostępnianie oferty

Karolina Kobiela

biuro@polskikongresklimatyczny.pl

Obsługa Partnerów

Paulina Staromłyńska

partnerzy@polskikongresklimatyczny.pl

Zapisz się do listy mailingowej aby otrzymywać aktualne informacje

Dziękuję! Jesteś na liście mailingowej.

Polski Kongres Klimatyczny na żywo

i Gala Liderów Transformacji Energetycznej

Organizator:

Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych

Producent: Agencja City Sp. z o.o.

Organizatorem Polskiego Kongresu klimatycznego jest Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych EFIZ.eu. Producentem jest Agencja City (www.agencjacity.pl), właściciel konferencji Forum Liderów Partnerstwa Publiczno- Prywatnego (www.forumliderowppp.pl), Forum Rozwoju Branży Konopnej oraz cyklu podcastów Polska Naturalna Klimatycznie, dostępnych na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor i innych platformach. Jesteśmy producentem cyklu podcastów dla URBACT oraz współpracujemy z Rzeczpospolitą, Polskim Radiem, Polską Agencją Prasową PAP, Dziennikiem Gazetą Prawną i innymi mediami o zasięgu krajowym. AGENCJA CITY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-189) przy ul. Inflanckiej 8, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejestrowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000863810, podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) o numerze identyfikacyjnym NIP 5252839615, REGON 387323921 | KONTAKT  kamila.krol@polskikongresklimatyczny.pl | tel. 888 770 651 | biuro@polskikongresklimatyczny.pl

@ 2025 Agencja City www.agencjacity.pl

bottom of page