





















W dniach 25 i 26 marca 2025 roku odbędzie się Polski Kongres Klimatyczny i Central Northern European Climate Summit wraz z wieczorną galą.
Jest to największy w Polsce kongres biznesowy dotyczący inwestycji mających wpływ na osiągnięcie celów klimatycznych. Wydarzenie gromadzi wszystkie grupy interesariuszy rynku inwestycyjnego.
W dwudziestu sześciu panelach dyskusyjnych weźmie udział niemal 150 ekspertów z Polski i zagranicy.
























.jpg)











Główni patroni medialni



Obrady Rady Programowej
Dnia 26 listopada w Warszawie odbyły się obrady Rady Programowej Polskiego Kongresu Klimatycznego 2025 pod przewodnictwem Senatora Adama Szejnfelda z udziałem Minister Przemysłu, Marzeny Czarneckiej. Polski Kongres Klimatyczny to jedyne w Polsce wydarzenie biznesowe, organizowane przez sektor prywatny, dotyczące inwestycji związanych z zieloną transformacją.

GREEN CONNECT
Koalicja biznesu na rzecz Zielonej Transformacji
Partnerzy Polskiego Kongresu Klimatycznego przygotowali listę postulatów od biznesu dla rządu, które należy uwzględnić dla przyspieszenia procesu zielonej transformacji polskiej gospodarki
PREMIERA: CZERWIEC 2025


ZOSTAŃ PARTNEREM KONGRESU KLIMATYCZNEGO
WIEDZA
Najlepsi eksperci w swoich dziedzinach dzielą się aktualną wiedzą. Jedyne w Polsce wydarzenie biznesowe skoncentrowane wokół inwestycji i szans biznesowych związanych z regulacjami klimatyczno- energetycznymi. Kongres niezależny politycznie. Wymiana doświadczeń pomiędzy reprezentantami sektora naukowego, prywatnego i publicznego. Identyfikacja najlepszych praktyk.
WSPÓŁPRACA
Dostęp do grupy docelowej, partnerów z sektora publicznego, prywatnego, konsultantów, prawników i mediów biznesowych. Budowanie relacji z praktykami wokół szans biznesowych. Ponad 1000 uczestników na żywo i 4000 odsłon online. Szansa na nawiązanie relacji międzysektorowych z ekspertami i decydentami wysokiego szczebla.
PROMOCJA
Pakiety partnerskie zaprojektowane w taki sposób, aby maksymalizować zasięg komunikacji i budowania wizerunku marki oraz eksperta przed wydarzeniem, w trakcie oraz po wydarzeniu. Pakiet usług marketingowych i PR, oceniany jako jeden z najlepszych na polskim rynku. Budowanie wizerunku eksperckiego w branży, tworzenie contentu.

DLACZEGO KONGRES KLIMATYCZNY?
Polski Kongres Klimatyczny 2025 jest dedykowany przede wszystkim praktykom: samorządom oraz firmom realizującym inwestycje publiczne. Jest też spotkaniem ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.
Podczas konferencji odbędzie się ponad dwadzieścia paneli dyskusyjnych w pięciu ścieżkach tematycznych:
-
Forum Zrównoważonych Inwestycji Publicznych
-
Forum Dekarbonizacji Przemysłu
-
Forum Zielonych Finansów i ESG
-
Forum Nowej Energetyki
-
Forum Nauki i Technologii
Eksperci przedstawią przykłady działalności instytucji, podmiotów gospodarczych i samorządów, które mają do odegrania kluczową rolę we wdrażaniu europejskiej polityki łagodzenia skutków zmiany klimatu.
Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń integrującej interes publiczny z biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe. Wymiana opinii ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizację jakości realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych mających wpływ na klimat. Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów związanych z klimatem.
Wydarzenie skierowane jest do: sektora publicznego, jednostek samorządowych, przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych, spółek skarbu państwa, przedstawicieli firm oferujących rozwiązania technologiczne, inżynieryjne, produktowe, komponenty, ekspertów, pracowników naukowych i innowatorów, inwestorów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.
Polska jest beneficjentem środków UE w ostatniej perspektywie budżetowej, z których znaczna część przeznaczona będzie na inwestycje związane z transformacją cyfrowo- klimatyczną (Twin Transition) oraz energetyczną. Skuteczna transformacja możliwa jest tylko przy współpracy sektora publicznego z prywatnym, a jej warunkiem jest odpowiednia i odpowiedzialna alokacja środków unijnych w sposób, który przybliży nas do osiągnięcia celów klimatycznych. Polski Kongres Klimatyczny integruje wszystkich interesariuszy tego procesu.
Kongres trwa dwa dni i składa się z serii debat. Wydarzenie rozpoczyna panel inauguracyjny w postaci sesji plenarnej, będący wprowadzeniem do wydarzenia, kierowany do wszystkich uczestników. Po zakończeniu części wspólnej rozpoczynają się panele tematyczne i branżowe dostosowane do zainteresowań grup docelowych. Panele dyskusyjne odbywają się równocześnie w pięciu salach, na pięciu scenach, w pięciu ścieżkach tematycznych: finanse, biznes, samorząd, energia, nauka.
PolskiKongresKlimatyczny to środowisko i klimat w kontekście inwestycji i narzędzi finansowych. Poland. Gala Rozdania nagród Liderów Transformacji Energetycznej
www.polskikongresklimatyczny.pl
Kongres Klimatyczny 2024 Warszawa marzec szczyt klimatyczny 2024

WIECZORNA GALA
Uroczysta Gala jest wydarzeniem towarzyszącym przy Polskim Kongresie Klimatycznym. W 2025 roku odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik dnia 25 marca 2025 od godz 21:00. Podczas tegorocznej gali rozdane zostaną nagrody w trzech konkursach:
-
Liderzy Transformacji Energetycznej
-
Europejski Lider PPP
-
European Sustainability Excellence
Konkurs Lider Transformacji Energetycznej powstał, aby promować innowacyjne i skalowalne rozwiązania, produkty, technologie i usługi związane z ochroną klimatu i środowiska, a także innowacyjne projekty mogące mieć wpływ na przyspieszenie zielonej transformacji Polski.
Konkursy są integralną częścią Polskiego Kongresu Klimatycznego objętego w pierwszej edycji otwierającej projekt patronatem Komisji Europejskiej oraz Ministerstwa Klimatu i Środowiska.
Promocja najlepszych praktyk
Nagrody wyróżniają firmy i osoby, które stosują innowacyjne i efektywne rozwiązania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Przez nagradzanie tych, którzy osiągnęli znaczące sukcesy, nagrody promują najlepsze praktyki i stanowią wzór do naśladowania dla innych przedsiębiorstw.
2025 roku podczas Gali zainaugurowana zostanie nagroda European Sustainability Excellence.
Nagroda European Sustainability Excellence, przyznawana firmom i osobom, jest niezwykle ważna dla wdrażania zrównoważonych rozwiązań w firmach i realizowania Celów Zrównoważonego Rozwoju (SDG - Sustainable Development Goals) z kilku kluczowych powodów. Celem nagrody jest promocja najlepszych praktyk, zwiększenie świadomości, motywacja do działania, podniesienie prestiżu i konkurencyjności, wspieranie współpracy i wspieranie wdrażania celów zrównoważonego rozwoju,
Warto mieć świadomość, że tak wiele projektów z różnych kategorii realizowanych jest w Polsce. Projekty były oceniane przede wszystkim pod kątem skalowalności i innowacyjności, bez względu na kategorię.
Nagrody wręczali członkowie Kapituły Konkursu i przedstawiciele Patronów Honorowych.
































